Kraków pod ręką

Strona powstała, aby pomóc w sprawnym przemieszczaniu się po Krakowie różnymi formami transportu publicznego.

Chcemy pokazać Ci w przejrzysty sposób, na mapie, dostępne wokół Ciebie środki transportu - nadjeżdżający tramwaj, stojący obok rower publiczny (Wavelo) czy auto z systemu carsharingowego (Traficar).

Skąd bierzemy dane?

Agregujemy kilka źródeł danych:

Tramwaje

Dane pochodzą z serwisu http://ttss.krakow.pl.

Traficar

Dane pochodzą ze strony internetowej firmy Traficar.

Wavelo

Dane pochodzą ze strony internetowej operatora systemu Wavelo.

Kiedy autobusy?

Najszybciej, jak tylko będzie to możliwe. Niestety na obecną chwilę Miasto nie udostępnia takich danych. Po części dlatego, że sporo autobusów nie ma jeszcze potrzebnego osprzętu.

Coś nie działa?

Z uwagi na to, że pokazywane dane są dostarczane z zewnątrz naszego serwisu, nie mamy wpływu na ich poprawność oraz działanie.

W szczególności tyczy się to „najwrażliwszych” danych, czyli aktualnych pozycji i rozkładów tramwajów. Jeśli nie działają one na naszej stronie - warto sprawdzić u źródła czy dane w ogóle są dostępne. Jeśli strona TTSS nie pokazuje żadnych rozkładów, to (oczywiście poza okresami w których tramwaje nie kursują) oznacza to prawdopodobnie, że nie działa jakaś część bądź cały system nadzoru ruchu tramwajowego.

Warto też pamiętać, że nie wszystkie tramwaje posiadają sterownik elektronicznej informacji pasażerskiej lub może on być uszkodzony / niewłączony. W takim wypadku tramwaj nie będzie pokazywał się na mapie.

Uwagi i sugestie

Z chęcią wsłuchujemy się w Wasze uwagi! Możecie napisać do nas na Facebooku, Twitterze, bądź mailowo na adres kontakt@krakowpodreka.pl.